Bölgesel Zayıflama

Kavitasyon

Kavitasyon, ultrasonik ses dalgaları ile problemli bölgelerdeki yağ hücrelerinin parçalanması işlemidir. İlk seanstan itibaren etkisini göstermeye başlar, bölgedeki yağları parçalarken selülitleri de ortadan kaldırarak pürüzsüz bir görünüm elde eder.

Radyofrekans:

Deri altına elektrotlar ile verilen ısı yöntemi ile  Vücut biçimlendirme, Yüz kontürleme, Cilt Toparlama, Selülit Azaltma, Lokalize Yağ Azaltma ve Çevresel İnceltmede kullanılan etkili bir yöntemdir.

Lenf Drenaj

Kavitasyon sonrasında ya da periferik dolaşım bozukluklarının ve ödemin tedavisinde kullanılır.

Micro Plus

Selülit problemlerinde, obezitede, dolaşım bozukluklarında, deri sarkmalarında ve vücut şekillendirmede kullanılan MICRO PLUS, vücut liftingi ve kilo vermede tercih edilen bir yöntemdir.

Kadınlar kadar, erkeklerin de tercihi olan MICRO PLUS’ta cilde cihaz yardımı ile masaj yapılırken, micro akım verilerek kasların sıkılaşması ve dokunun toparlanmasına yardımcı olunur. Kalça düşüklüğü, kol sarkmaları, karın ve bel bölgesindeki yağlanmalarda çok başarılı sonuçlar vermektedir. Etkili ve gözle görülür değişim için her bölgeye 12 seans uygulanması gerekmektedir. Lokal kilo sorununun olduğu bölgelerde liposuction benzeri sonuçlar sağlar.

Power Plate

Power Plate verdiği titreşim ve bu titreşimlerin ivmeleri sayesinde kasların çalışmasını sağlayan bir alettir. Power Plate üzerinde yapılan her bir egzersiz farklı kaslarımızın çalışmasına ve sıkılaşmasına katkı sağlar. 15 dakikada 1,5 saatlik spor etkisi sağlar.

Estetik Diş Estetiği

Diş Beyazlatma (Zoom Teknolojileri ile)

Dişlerimizde renk bozukluğuna neden olan faktörler çeşitlilik gösterir. Başlıca nedenleri; Fırçalama eksikliği, sigara, çay, kahve, kırmızı şarap, cola gibi renklendirici besinler tüketmek, Çocukluk döneminizde antibiyotik kullanmak, mesleki metalik tuzlara maruz kalmak ve dişlerin travmaya maruz kalması

Yukarıda sıralanan nedenlerle renklenen minenin beyazlatılması çeşitli yöntemlerle mümkündür. Bu yöntemlerden en kısa sürede sonuç elde edileni Diş Hekimi tarafından klinikte uygulanan beyazlatma sistemidir.

Kliniğimizde ZOOM ışık kaynaklı beyazlatma sistemi ile 30-45 dk. süren tek seanslık bir işlemle beyazlama sağlanmaktadır.

Bu sistemle işlem sonrası hassasiyet hissi düşüktür. Elde edilen renk uzun süre korunur.

Diş hekimi tarafından uygulandığı için çevre dokularına zarar vermez.

Beyazlatma kalıcı bir işlemdir. Ancak aşırı sigara, kahve, çay tüketenlerde zamanla renk %10-20 geriye dönebilir. Genellikle beyazlatma yaptıran hasta 6 aylık periyodlarla kontrol edilir.

 

Bonding

Bonding, dişlere zarar vermeden dişlerdeki şekil bozuklukları ve küçük aralıkların hiç diş kesilmeden bonding malzemesi ile kaplanmasıdır. Dişin renginin veya şeklinin değiştirmek, büyütmek ya da kusurunu tedavi etmede kullanılır.

Endodonti

Diş pulpasının hastalıkları ile ilgili bilim dalıdır. Pulpa hastalıkları; çoğunlukla başlangıçta şiddetli ağrı ve ilerleyen zamanlarda abselerle kendini belli etmesine rağmen, bazen çok sessiz seyredebilir. Bu sorunu tedavi etmek için dişlere kanal tedavisi uygulanır.

Diş ve Çene Cerrahisi

Çene ve yüz bölgesi ağrıları, alt çene hastalıkları ve protez yapımına yardımcı olmak için ağzın sert ve yumuşak dokularında yapılan düzeltmedir. Çene kırığı, çene kemiği içinde gömülü kalmış dişler, ağız ve dişlere ait kistler ve tümörler gibi patolojiler cerrahi olarak tedavi edilmektedir.

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Çocukların, gençlik döneminde ağız ve diş sağlığı ile ilgili problem yaşamaması için ailelerin en önemli görevi, süt dişlerinin bittiği 2.5-3 yaşından itibaren çocukları 6 ayda bir Çocuk Diş Hekimi’ne götürmektir. 6-12 yaşlar arasında koruyucu olarak fissur örtücü uygulanması dişin çürümesini önlemektedir.

Periodontoloji (Diş Eti Tedavisi)

Yaşam boyu kendi dişlerimizi kullanmamız ve sağlıklı bir ağza sahip olabilmemiz için, dış taşı temizliğini belirli periyotlarla yaptırmamız gerekmektedir.

Ortodonti

Ortodontinin alanı; gelişim dönemindeki çocukların dişlerinde ve çenede meydana gelebilecek anomalileri önlemek, eğer meydana gelmiş ise tedavi ederek fonksiyon ve estetiğini sağlamaktır. Günümüzde yetişkinlerde de ortodontik tedavi uygulanmaktadır.

İmplant

Diş eksikliklerinde kaybedilen dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen yapar diş kökleridir. Diş eksikliklerinin implant ile tedavi edilmesi, köprü ile restore edilmesine gore daha koruyucu bir tedavi şeklidir.

Protez

Ağızda çeşitli nedenlerle kaybedilmiş olan dişlerin yerine fonksiyonel ve estetik olarak sağlıklı dişlerle aynı işlevi görecek yapay dişlerin yerleştirilmesi işlemidir.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Plastik cerrahi,estetik (kozmetik )ve rekonstrüktif (yeniden yapma) cerrahiden oluşan bir tıp dalıdır.

Estetik,Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü; kaza,hastalık veya doğuştan itibaren gelişen şekil bozuklarını cerrahi tedavisi ve estetik ameliyatlar en son teknolojı kullanılarak çağdaş cerrahı yaklaşimla yapılmaktadır.

Ayaktan-Günübirlik cerrahi girişimlerin uygulanabildiği bölümüzmüzde,şehir dışından başvuran hastaların yanısıra yurt dışından başvuran hastaların da tedavisini üstlenmektedir.

 

Estetik Cerrahi

 • Burun Estetiği (rhinoplasty)
 • Göz kapağı estetiği(blepharoplasty)
 • Meme Büyütme (augmentation)
 • Meme küçültme (reduction)
 • Meme askılama (mastopexy)
 • Karın germe (abdominoplasty)
 • Yağ emme(liposuction)
 • Yüz Boyun Alın Germe (face-neck-brow lift)
 • Yüz Protezleri(Facial ımplants)
 • Kırışıkların tedavisi (Wrinkle Treatment)
 • Botox Enjeksiyonu(Botox Injection)
 • Kimyasal Cilt Yenilenmesi (phenol Chemical peel)
 • Kılcal Damarların T edavisi (Spider  Veins)
 • Lazerle Epilasyon (laser Epilation)
 • Saç Ekimi(Hair Unıt)

 

Rekonstrüktif Cerrahi

 • El Cerrahisi(Hand Sungery)
 • Meme Rekontstrüksiyonu( Breast Reconstruction)
 • Yanıklar (Burns)
 • Cilt Kanserleri (Skin Cancers)
 • Varisli Damarların Tedavisi (Varicose Veins)
 • Yüz ve Çene Kırıkları (Maxillofacial Fractures)
 • Yara Tedavisi (Wound Care)
 • Konjenital Anomaller (Congenital  Anomalles)
 • Posttravmatik Doku Defenktleri (Posttraumatic Tissue Defects)

Pastonkolojik Doku Defektleri (Postoncologic Tissiue Defectes)

Kadın Genital Estetik Operasyonlar

Vajinal Daraltma

Doğum sonrası veya yaşla ilgili olarak ortaya çıkan vajina bölgesindeki levator kaslarının genişlemenin estetik cerrahi yöntemi ile düzeltilmesi işlemidir.

Vajinal Genişletme

Anatomik olarak ya da, zaman içerisinde geçirilen operasyonlar dolayısı ile oluşan vajinal darlıkların genişletilip düzeltilmesi işlemidir.

 

Epizyotomi Nedbelerinin Düzeltimi:

Doğum sonrası vajina bölgesinde oluşan sarkmaların düzeltilmesi için yapılan işlemin adıdır.

 

Vajinal Onarım(Doğum sonrası genişleme ve organ sarkmaları):

Çok sayıda normal doğum, kürtaj, jinekolojik işlemler ve yaşlanma ile vajina bölgesinde ortaya çıkan sarkma ve dışarı çıkma sonucu oluşan bozuklukların estetik cerrahi işlemlerle giderilmesidir. Bu tip şikayetleri olan bayanlarda operasyonlar ile yüksek oranda hasta memnuniyetine ulaşmaktayız.

Labioplasti

Labioplasti, genital bölgenin en sık uygulanan estetik operasyonudur. Aşırı büyük veya sarkık olan vajina küçük dudaklarının küçültülmesi için yapılan estetik cerrahi işlemdir. Ameliyat sonrası iyileşme sürecinde, şişlik, hafif ağrı ve rahatsızlık hissi olabilir. Ancak bu çok uzun sürmez. Dikişler alınmaz, vücut tarafından emilerek kendi kendine yok olur.

Lazerli Tedaviler

Epilasyon

Lazer epilasyon ile sağlıklı bir şekilde vücudunuzdaki istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Alexandrite lazer ve ND-Yag ve Diod Lazer teknolojileri ile her cilt tipine uygun lazer epilasyon işlemleri yapılabilmektedir. Bu lazer teknolojileri ile cilde zarar vermeden direkt kıl köklerine müdahale edilir.

 

Varis Tedavisi

Uzun süreli ayakta duran ya da sürekli oturarak iş yapan kişilerde varis oluşma oranı yüksektir. Bunların yanı sıra hamilelik, kilo alımı ve bazı ilaçların kullanımı varis oluşumunu arttırır. Kılcal damar ve varislerin tamamı lazer ile yok edilebilmektedir. Varislerin veya damarların bölgedeki yaygınlığına göre ortalama 2 ile 6 seansta istenilen sonuçlar elde edilmektedir. İşlem sonrasında yatak istirahati gerekmeksizin kişi normal hayatına devam edebilir.

 

Leke Tedavisi

Güneş ışınları, yaşlılık, hamilelik ve kullanılan bazı ilaçlar ciltte lekelenmelere sebep olabilir. Oluşan leke cildin yorgun ve yaşlı görünmesine sebep olur. Ciltteki lekelenmeler iyi huylu olduğu gibi kötü huylu da olabileceği için bir Uzman hekim tarafından muayene edildikten sonra Lazerle leke tedavisi yapılmalıdır.

 

Merkezimizde Yapılan Diğer Lazer Uygulamaları

 • Akne Tedavisi
 • Sedef Tedavisi
 • Mantar Tedavisi
 • Siğil ve Nasır Tedavisi
 • Dövme Silme
 • Çatlak Tedavisi

Lazer ile Gençleşme

Ozon Tedavisi

Ozon tedavisini birkaç uygulama metodu vardır; bunların hangisinin hastaya uygulanacağına hasta ile konuştuktan sonra doktor karar vermektedir, bazen kombine tedaviler yapılabilmektedir. Yani aslında ozon tedavi kişiye özel, doktor tarafından hazırlanan bir protokol ile uygulanır.

Uygulama Metodları

Majör otohemoterapi

 

Minör otohemoterapi

 

Rektal/Vajinal ozon uygulaması

 

Kas ve eklem içine uygulama

 

Torba uygulaması

 

Ozonlu krem

 

Ozonlu su

 

Ozon sauna

 

Ozon ile bölgesel zayıflama LİPOLİZ

 

Bölgesel olarak uygulana ozon tedavisi ile lokal olan yağların yakılması sağlanır aynı zamanda selülit tedavisinde de bölgesel ozon uygulaması yapılabilir

 

PRP: Platelet rich plasma kendi kanınız ile ciltte yenileme ve kırışıklıkların giderilmesi.

 

Oksijenli Cilt bakımı:Basınçlı oksijen ile aromaterapötiklerin cilde emdirilmesi ile ciltte yenileme ve canlanma sağlamakta daha diri ve parlak bir cilde sahip olunmakta

 

Kişiye özel beslenme programı:Sizden alınan kan ile hangi gıdalara karşı intoleransınız olduğu tespit edilip ona göre beslenme programı hazırlanmakta

 

 • *Kronik Demir Eksikliği
 • *Obezite
 • *IBS
 • *Hipertansiyon
 • *Tip2 Diabet
 • *Kronik Yorgunluk
 • *Astım
 • *Depresyon
 • *Egzama
 • *Hipertiroidizm

 

Yukarıda söylendiği gibi bütün bu hastalıkların ve daha fazlasının ortak nedeni kronik enflamasyondur.

Gıda intoleransınızın tespiti ve beslenme pogramını ozon tedavisi ile destekliyoruz.

 

Dolayısıyla hem sağlıklı besleniyorsunuz hem de enerji ve bağışıklık sisteminizi yükselterek kilo veriyorsunuz.

Saç Ekimi ve Tedavi Yöntemleri

Saç Ekimi (Fue Yöntemi)

Saç dökülmesinin sebebi  testesteron hormonuna duyarlı saç kökleridir. Bu da aileden kalıtsal olarak çocuğa geçmektedir. Ancak İlerleyen tıp ile saç dökülmesi sorun olmaktan çıkmıştır. FUE tekniği, saç ve tüylerin başın arka kısmından ya da vücudun başka bölgelerinden (gögüs, sırt vb.) özel ince iğnelerle tek tek tek alınarak problemli bölgeye ekilmesi işlemidir. FUT tekniğinde saçın alındığı bölgede dikiş izi oluşurken, FUE tekniğinde hiçbir iz oluşmamaktadır.

 

Kaş Ekimi

İnsan yüzünün şekil ve mimik özelliklerini ön plana çıkaran kaşlar, yüze bakıldığında ilk göze çarpan yerlerdendir. Kaş ekimi; kaş yarılmaları, yanık izleri, ameliyat sonrası izler ve kaş azalması gibi problemlerde uygulanmaktadır. FUE yöntemi ile ense bölgesinden alınan kıllar, kaş bölgesine nakledilmektedir.

 

Bıyık Ekimi

Üst dudakta yeteri kadar kıl olmaması veya yanık, iz vb. Türden kıl kayıplarında çok olumlu sonuçlar alınan bir yöntemdir.

 

Favori ve Sakal Ekimi:

Dökülme, yaralanma ya da farklı olaylara bağlı iz oluşumu, imaj değişikliği vb. amaçlar ile favori ve sakal bölgelerine kıl ekimi yapılmaktadır. Bu işlemler, lokal anestezi uygulanarak ağrısız olarak yapılmaktadır.

 

P.R.P (Plazma Tedavisi)

P.R.P ile “kendi kanınız sizi geçmişe götürmeye hazır”. Kanınızdan alınan 10 cc’lik bir miktar özel işlemden geçirilerek akyuvarları ve trombositleri ayrıştırılır, bunun sonucunda elde edilen plazma saçları seyrelmiş bölgeye mezoterapi tekniği ile uygulanır. Plazmada bulunan büyüme faktörleri yardımıyla ölmeye yüz tutmuş kıl folikülleri uyatılarak dökülme durdurulur ve var olan saçlar güçlendirilir.

 

Saç Mezoterapisi:

Erkeklerde ve kadınlarda saç dökülmesini önlemek, saç kalitesini arttırmak, incelen saçları kalınlaştırmak ve saç sayısında artış sağlamak için uygulanan etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Saç köklerinin ihtiyacı olan vitamin, aminoasit, mineral ve saç tedavi edici ilaçlardan oluşan kokteyl, dermatoloji uzmanı tarafından kişiye özel ince uçlu iğnelerle (napaj yöntemi) enjekte edilmektedir. Direkt olarak sorunlu olan saçlı dokuya uygulandığı için etkisi hızlı ve güçlüdür.

Sağlıklı Beslenme ve Kilo Yönetimi

Beslenme ve Diyet

Beslenme bebeklikten  yaşlılığa kadar hayatın her döneminde çok önemli yer tutan  ve sadece fizyolojik olarak değil aynı zamanda sosyal, kültürel ve psikolojik etkileri de olan bir konudur. Sağlığımızı korumak ve hastalıklardan uzak durmak için yeterli ve dengeli bir beslenme biçimimizin olması gerekir. Hastalıkların  tedavi edilebilmesi için de doğru bir beslenme ve diyet yaklaşımının belirlenmesi  çok önemlidir.

Beslenme ve Diyet  Bölümümüzde her danışan için  kişiye özel yaklaşım  uygulanır. Beslenme ve Diyet Uzmanı ile karşılıklı yapılan görüşmede sizi iyi tanımaya, ihtiyaç ve isteklerinizi en doğru şekilde belirlemeye çalışırız. Beslenme ve diyet programınızın hem size hem de sağlık durumunuza uygun olmasına büyük özen gösterir.

 

Merkezimizde 3  alanda beslenme ve diyet hizmeti verilmektedir

 

1- BESLENME DANIŞMANLIĞI

 • Sağlıklı Erişkinler için Beslenme Danışmanlığı
 • Sağlıklı Bebek, Çocuk ve Ergenler için Beslenme Danışmanlığı
 • Gebe ve Emziren Kadınlar içinBeslenme Danışmanlığı
 • Menepoz Öncesi ve Sonrası  Kadınlar için Beslenme Danışmanlığı

 

2- KİLO  YÖNETİMİ  PROGRAMLARI

 • Kilo Verme (Zayıflama)  Programları
 • Kilo Koruma Programı
 • Kilo Alma Programı

 

3- HASTALIKLARDA  BESLENME

 • Obezite (Şişmanlık)
 • Yüksek Tansiyon
 • Yüksek Kolesterol
 • Diyabet (Şeker Hastalığı)
 • İnsülin Direnci
 • Kalp-Damar Hastalıkları
 • Sindirim Sistemi  Hastalıkları
 • O.S (Polikistik Over Sendromu)
 • Metabolik Sendrom
 • Osteoporoz

Venüs Legacy

Medikal estetikte bir devrim. Venus Legacy™ deneyimi hacmi azaltmak, istenen bölgeleri şekillendirmek ve cildi sıkılaştırmak ve canlandırmak için ameliyatsız ve acısız çözümler sunar. Bu tedaviler, bekleme süresi olmaksızın, günlük aktivitelerinize hemen dönmenize olanak tanıyan, klinik olarak kanıtlanmış sonuçlar sunar.

 

The Venus Legacy™ inatçı yağ bölgeleri ve selülitle savaşmaktaki en iyi seçeneğinizdir. VariPulse™ teknolojisini, enerjinin daha derine nüfuz etmesini kan akışında artış, ani dolgunlaşma ve parlayan cilt sağlayan 3D™ MP2  enerjisiyle birleştirir. Sonuçlar tek bir seansla bile görülebilir – acısız, rahatsızlık duymadan veya bekleme süresi olmadan!

 

Venus Legacy, her yaşta, haftada 1 olmak kaydı ile 8 seans kadın ya da erkek, herkeste rahatlıkla uygulanabilir. Venus Legacy yapılma anında yapılacak bölgede 43 ya da 48 derece arasında bir vücut sıcaklığı veriyor. Bu vücut sıcaklığı kişide hiçbir şekilde ağrı ya da yanma hissi uyandırmıyor. Aksine, kişilere uygulama yapıldığında, kendilerini son derece rahat ve güvende hissediyor. Acı hissedeceginize dair kaygılanmanız gerekmiyor. Venus Legacy kilolu insanlarda daha hızlı bir şekilde etkisini gösteriyor.

Venus Legacy uygulamasında vücut ısısı 43 ile 48 derece arasına çıkarken, hipodermisteki yağları daha hızlı bir şekilde sıvılaştırarak idrar yolu ile atılımına yardımcı oluyor.

 

Ayrıca pulslu manyetik alan ve multi-polar radyofrekans teknolojisi ile VariPulse teknolojisi sayesinde vücutta elastikiyet kaybı olmadan vücudun şekil almasına yardımcı oluyor. Lifting programlarında ilk seansta bile kişiler yüzde 95 oranlarında ciltlerinin toparlandığını, sıkılaştığını hissediyorlar.

 

Venus Legacy™ Nedir?

The Venus Legacy™ inatçı yağ bölgeleri ve selülitle savaşmaktaki en iyi seçeneğinizdir. VariPulse™ teknolojisini, enerjinin daha derine nüfuz edtmesini kan akışında artış, ani dolgunlaşma ve parlayan cilt sağlayan 3D™ MP2  enerjisiyle birleştirir. Sonuçlar tek bir seansla bile görülebilir – acısız, rahatsızlık duymadan veya bekleme süresi olmadan!

 

Nasıl çalışır?

Patentli (MP)² teknolojisini kullanan Venus Legacy cilt üzerinde yatıştırıcı ve terapi uygulayıcı bir ısı matrisi üreten multi-polar (çok kutuplu) radyo frekansını ve Manyetik Titreşimli alanları kullanır. Multi-polar radyo frekansı ciltte, vücudun normal iyileşme tepkisini uyaran bir termal tepki yarattığı için cilt sıkılaşması, kırışıklık azalması ve selülit azalması meydana gelir. Bu onarcı tepkime cildin sıkılaşması, kırışıklıkların yumuşatılması ve selülitin azaltılması için cildi harekete geçirir.

 

Tedavi nasıl uygulanır?

Siz tedavi yatağında rahatça uzanırken teknisyen cildinize tedavi jelini sürer. Bu losyon uygulayıcının cilt yüzeyinizde kayması içindir. Doğru uygulayıcı büyüklüğü seçildikten sonra tedavi sorumlunuz cildiniz üzerinde yumuşak ve sabit hareketler yapmaya başlar. Bu size harika bir sıcak masaj hissi verir. Hastalarımızı, gözlerini kapatmaları ve bu süreyi, rahatlamak ve sessiz ve kendileri için odaklanmış sürenin keyfine varmak için kullanmaları konusunda cesaretlendiriyoruz.

Ne beklemeli?

Venus Legacy™ tedavileri noninvasif ve acısızdır, öyle ki birçok hasta bu tedavileri sıcak taş masajıyla kıyaslamaktadır ! Tedaviler, bölgeye göre yaklaşık 30-40 dakika sürmektedir. Tedavi süreci içinde bile etkileri görmeye başlamayı bekleyebilirsiniz. Yüz için minimum 6, boyun için 8, vücut içinse 10 seans gerekir.

 

Tedavi güvenli midir?

EVET! Radyo Frekans ve Manyetik Puls tıpta uzun yıllardan beri kullanılmaktadır ve güvenli ve etkin bir teknoloji olduğu kanıtlanmıştır. Yine de uzman, tıbbi geçmişinize bir göz atarak ve estetik beklentileriniz doğrultusunda LiftFX™ ve SculptFX™ tedavilerinin size uygun olup olmadığını belirler.

 

İyileşme süresi gerektirir mi?

Kesinlikle iyileşme süresi gerektirmez. Bir bölgenin seansı 30 dakikadan az bir süre

alır ve advers yan etkileri yoktur. Öğlen yemek arasında seans alabilir ve işinize

geri dönebilirsiniz.

 

Venus Tedavilere dair bilinmesi

gerekenler!

Venus Freeze ve Venus Legacy Radyo Frekans (RF) ve Manyetik Puls özelliklerini

(MP)2 olarak adlandırılan bir teknoloji altında birleştiren invazif olmayan bir

tedavidir. Bu benzersiz kombinasyon en iyi sonuçların alınmasına olanak sağlayan

ciltte daha derine nüfuz, güvenlik ve konfor kapasitesine sahiptir.

 

Venus tedavileri çevresel daraltım, selülit azaltım, cilt toparlama ve kırışıklıkların

hafifletilmesinde de etkindir. İddiamız kollar, batın, baldır, kalça, boyun ve yüz

bölgeleri dahil olmak üzere tüm vücut ve yüzde güvenli, konforlu, ağrısız ve sızısız

bir tedavi olanağı sağladığımızdır.

Venüs Viva

Venus Concept cilt gevşekliklerine, dokusuna, çizgilerine ve kırışıklıklara yüz rejuvenasyonu çözümü anlamında yenilikçi cihazlar ve uygulama metotları sunarak yeni standartlar oluşturmaya devam etmektedir.

 

Venus Viva™ Nedir?

Venus Viva™ derin kırışıklıklar, sivilce yaraları, büyük gözenekler, eşit görünmeyen doku, pigment bozuklukları ve gerdirme izlerini için en son çözümdür. Ani ve uzun süreli sonuçları ile güvenli, noninvasif ve etkilidir.

 

Nasıl Çalışır

Venus Viva™ devrimsel NanoFraksiyonel Radyo FrekansıTM (RF) ve SmartScanTM teknolojisi ile çalışır ve tüm cilt tipleri için güvenlidir. Venus Viva™ artırılmış hasta deneyimi için minimum rahatsızlık seviyesinde cildi ısıtma işlemiyle üstün sonuçlar sunar.

 

Ne Beklemeli

Minimum bekleme süresi ve rahatsızlık sayesinde 3 veya 4 15 dakikalık seans sonrasında daha yumuşak, temiz ve genç görünümlü bir cilde kavuşmayı bekleyebilirsiniz!

Tedaviler güvenli midir?

EVET! Radio Dalgaları medikal sektörde yıllardır kullanılıyor ve kanıtlanmış, güvenli bir teknolojidir. Tedavi uygulayıcınız medikal geçmişinizi ve estetik amaçlarınızı inceleyecek ve Venus VivaTM’nın sizin için doğru tedavi olup olmadığını söyleyecektir.

Tedaviler ne kadar başarılı?

Birçok hastamız üç tedavide istediği sonuçları alırken, en iyi sonuçlar için, yüz tedavisinde altı tam tedavi ve vücut içinse sekiz on tedavi almanızı tavsiye ediyoruz.

Herhangi bir bekleme süresi var mıdır?

Minimum bekleme süresi ve en az rahatsızlık seviyesi sunulmaktadır. Bir bölge için bir seans 30 dakikadan kısa sürmektedir; böylece tedavilerden hemen sonra ani ve uzun süreli sonuçların keyfini sürebilirsiniz.

Yüz Gençleştirme

Dolgu

Zaman içerisinde ciltte sarkmalar, kırışıklıklar ve izler oluşur, Dolgu deri altına enjekte edilerek, derideki kırışıklıkları gidermek, yara izlerini tedavi etmek, çukurları yok etmek ve bölgeyi kalınlaştırmak için kullanılır.

Botox

Botox yüzdeki kırışıklığın giderilmesinde kullanılan deri altına enjekte ile yapılan bir yöntemdir. Botox ile yüzün üst kısmındaki çizgilerin ( Kaş arası, alın, kaz ayağı) tedavisinde hızlı ve gözle görülür derecede etkili sonuçlar alınmaktadır. Burun ucunu kaldırma, dudaklardaki mimik kırışıklıkların ve çenede aşırı kasılma ile oluşan çizgilerin tedavisinde  kullanılmaktadır. Aynı zamanda koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanında botox uygulaması ile aşırı terleme problemi olan kişilerde etkili sonuçlar alınmaktadır.

Mezolifting

Mezolifting, yüze yapılan vitamin enjeksiyonları ile cilt altı kollajen liflerinin uyarılması yöntemidir. Liflerin gerginleşmesi ile yüzdeki kırışıklıklar tedavi edilmektedir.

Işık Peeling

Yüzeysel, Orta ve Derin olmak üzere 3 farklı yöntemle; leke, iz ve kırışıklık tedavisi için yapılmaktadır. Ayrıca yüzdeki sivilce ve sivilce izlerini yok etmede kullanılır. Peeling sonrası daha sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü oluşur ve devam eden tedavilerde sağlıklı bir cilt elde edilmiş olur.

P.R.P (Plazma Tedavisi)

P.R.P ile “kendi kanınız sizi geçmişe götürmeye hazır”. Kanınızdan alınan 10 cc’lik bir miktar özel işlemden geçirilerek akyuvarları ve trombositleri ayrıştırılır, bunun sonucunda elde edilen plazma zayıflamış ve incelmiş cilt bölgesine mezoterapi tekniği ile uygulanır. Plazmada bulunan yenileyici faktörlerin etkisi ile ciltteki problem düzeltilir.

Lazerle Cilt Gençleştirme

Cildin hem üst hemde alt tabakasına etki eden ağrısız ve acısız bir yöntemdir. Akne izlerinin, ciltteki çukurlukların, ince çizgilerin yok olarak cildin daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar.

İple Yüz Asma

İple yüz asma yöntemi; tüm yüzde ve vücudun diğer bölgelerinde (göz çevresi, alın, yanaklar, göğüs, kol altındaki sarkmalarda ve kırışıklıklarda) uygulanmaktadır. “Balık Kılçığı” şeklindeki iplerle sarkık ya da kırışıklık olan bölgeye çok ince iğnelerle cildin alt dokusuna girilerek istenildiği kadar germe sağlanmaktadır.

Cilt Bakımı

Ciltteki enfeksiyonları, kötü görünümü önlemek için cildin temiz tutulması gerekmektedir. Gün içerisinde yoğun dış etkenlere maruz kalan cildimiz,  tipine göre; zamanla gözeneklerinin dolması, yağlı bir görünüm elde edilmesine ya da tamamen tahriş olması gibi sonuçlara götürmektedir. Dolayısı ile uzun vadede kırışıklığa, derinin pullanmasına yol açar. Bu yüzden sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için düzenli olarak Cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Micro Plus

Micro Plus, neştersiz gençleşme yöntemi olarak yıllardır yurtdışında uygulanan bir tedavi yöntemidir. Yüzdeki kırışıklık ve sarkmaların ve göz çevresindeki çizgilerin giderilmesini sağlar. Kaş kaldırma, sıklaştırma ve toparlama fonksiyonu da görmektedir.